Helios.pl

Twoje miasto. Twoje kino.

Co nas rozrusza?

Plakat wydarzenia Co nas rozrusza?

Co nas rozrusza?

Dokumentalny Od 12 lat
118 min
aby zobaczyć godziny seansów

Opis wydarzenia

"Co nas rozrusza?" to unikalna propozycja zarówno dla miłośników kina, motosportu oraz koneserów filmów dokumentalnych. Zapraszamy na projekcje dwóch wyjątkowych filmów pokazujących kulisy sportów motorowych ale też ludzkie relacje i ogromne emocje im towarzyszące.

"Pył" to nie tylko poruszająca historia o dojrzewaniu, ale przede wszystkim opowieść o relacji ojca i syna, której tłem są 14-dniowe zmagania z bezkresną pustynią, ponadludzkim wysiłkiem fizycznym i własnymi słabościami. Film pokazuje głębokie więzi rodzinne, dzięki którym wspólna pasja staje się katalizatorem wzajemnego poznania.

Premierze "Pyłu" towarzyszy: "Wiraż" - zdobywca 2 nagród na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

To film odkrywający przed nami fascynujący świat dziecięcego kartingu okiem Pawła Hejbudzkiego. Pokazuje szerzej nieznany sport, który rządzi się takimi samymi zasadami jak zawody dorosłych - liczą się rywalizacja, miejsce na podium i regularne treningi.

Filmy wydarzenia

Wiraż

Od 12 lat, 72 min
Fascynujący i jednocześnie wzbudzający wiele pytań świat dziecięcego kartingu. Ten szerzej nieznany sport ekstremalny rządzi się takimi samymi zasadami jak zawody dorosłych - liczą się rywalizacja, miejsce na podium i regularne treningi.
Czytaj więcej

Pył

Od 12 lat, 30 min
Bezkresna pustynia, tysiące kilometrów trasy, wypadki śmiertelne. I setki kierowców gotowych zmierzyć się z najtrudniejszym wyścigiem świata - rajdem Dakar.
Czytaj więcej