WIDZEW. Razem Tworzymy Siłę

Plakat filmu WIDZEW. Razem Tworzymy Siłę
Film polski

WIDZEW. Razem Tworzymy Siłę

Wydarzenie sportowe Od 15 lat
90 min Polska

Premiera

25 maja 2023

Reżyseria

Maciej Klimek, Michał Siejak, Mirosław Rok
Film polski

Opis filmu

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz specjalny dwóch pierwszych odcinków serialu wyprodukowanego przez CANAL + o Widzewie Łódź, który po latach wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ekipa CANAL+ towarzyszyła zawodnikom czterokrotnych Mistrzów Polski w trakcie sezonu 2022/23. Za realizację serialu odpowiadał Maciej Klimek, Michał Siejak i Mirosław Rok.

Widzew Łódź to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Czterokrotny mistrz kraju, siedmiokrotnie zdobywał wicemistrzostwo. W latach 80. i 90. XX wieku był wizytówką polskiej piłki z takimi zawodnikami w składzie jak Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek, Józef Młynarczyk, czy Marek Citko. W 2015 roku z powodów finansowych klub upadł, a nowy podmiot musiał rozpoczynać rozgrywki od występów w 4. lidze.

Po ośmiu latach Widzew Łódź wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej i w tym sezonie rywalizuje z najlepszymi w PKO BP Ekstraklasie. Tej walce przypatrywały się kamery CANAL+, obecne nie tylko na murawie, ale także podczas obozów i przygotowań, odpraw w szatni, czy na klubowych korytarzach.