Maraton Anime

Plakat wydarzenia Maraton Anime

Maraton Anime

Anime Od 15 lat
381 min

Opis wydarzenia

Już 17 maja, Nocne Maratony Filmowe HELIOS zapraszają w niezwykłą podróż do świata wytwórni GHIBLI i mistrza Hayao Miyazakiego. Na początek „SPIRITED AWAY”, arcydzieło światowego kina, film który w krótkim czasie zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie. Po krótkiej przerwie „KSIĘŻNICZKA MONONOKE”, mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, uznawana za jeden z kamieni milowych współczesnej animacji. Film rozsławił kierowane przez Miyazakiego Studio Ghibli. Wielkim finałem tej nocy będzie „RUCHOMY ZAMEK HAURU”. Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. To niezwykła adaptacja powieści Diany Wynne Jones o tym samym tytule, na bazie której japoński mistrz stworzył autonomiczne dzieło w swoim niepodrabialnym stylu.

Start: 17.05.2024 godz. 23:00

Zagramy kolejno:

  • SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW
  • KSIĘŻNICZKA MONONOKE
  • RUCHOMY ZAMEK HAURU

Jesteśmy przekonani, że taka dawka emocji jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

Filmy wydarenia

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie, „Spirited Away: W krainie bogów” to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego.


Czytaj więcej

Księżniczka Mononoke

Od 13 lat, 134 min
Porywająca wizualnie „Księżniczka Mononoke" to mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, będąca jednym z czołowych osiągnieć współczesnej animacji.
Czytaj więcej

Ruchomy zamek Hauru

Od 10 lat, 120 min
Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii.
Czytaj więcej

Cennik

+ 7 dni

do seansu

4-6 dni

do seansu

1-3 dni

do seansu

W dniu

seansu

NOCNY MARATON FILMOWY

PLN 32.90
PLN 34.90
PLN 36.90
PLN 40.90
Dopłata internetowa 1,50 zł/1 bilet
Dopłata za okulary 3D 3,90 zł/1 bilet